czwartek, 31 marca 2016

Coś niezwykłego...Czyli recenzja książki Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender

Na wstępie chciałabym przeprosić za moją długą nieobecność, miałam dużo nauki i bardzo mało czasu. A skutkiem tego było zmęczenie, które nie dawało mi usiąść i napisać coś ciekawego. 
Poza tym nareszcie mam swojego własnego laptopa, więc posty będą dużo, dużo częściej, bo mogę pisać je w każdej chwili :)

A teraz przejdźmy do tej cudownej recenzji.

Opis książki
(zapożyczony z lubimyczytac.pl)

Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego...
Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra.
Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?

Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie... 
Wrażenia w trakcie czytania i po przeczytaniu 


Długo myślałam nad tym jak napisać recenzję tej książki, jej treść jest trochę zagmatwana.
Muszę przyznać, że tę powieść pomimo tego, że czasami trzeba było długo pomyśleć nad tym co w danym momencie się przeczytało, czyta się z przyjemnością i zapartym tchem. 
Bardzo spodobał mi się motyw skrzydeł, piór i aniołów, bo jest to mój ulubiony książkowy wątek, bardzo lubię anioły.
Po przeczytaniu nie miałam pojęcia co ze sobą zrobić, naprawdę. Książka zaskoczyła mnie tak bardzo, że brakuje mi słów żeby to opisać. 
Podsumowując: Ta książka to przede wszystkim kopalnia cytatów! Jest magiczna i taka osobliwa. Momentami może nieźle zasmucić, ale pomimo to jest wzruszająca i tajemnicza, jest pełna niezwykłych osób, przedmiotów i zachowań.

Okładka, styl, wydruk, rozdziały

Okładka jest przepiękna! Niestety ma jedną wadę, bo przy czytaniu i dotykaniu jej dłońmi male piórka wycierają się tak, że częściowo ich nie widać albo znikają całkiem, a duże pióro w niektórych miejscach się przeciera i nie wygląda to już tak ładnie.
Styl pisania jest troszeczkę zagmatwany i czasami trudny do zrozumienia, ale pomimo tego książkę można czytać naprawdę szybko.
Jeśli chodzi o wydruk książki to również bardzo mi się podoba. Zafascynował mnie motyw piórek umieszczony przed niektórymi rozdziałami.
Rozdziały mają idealną długość i chcę się czytać więcej i więcej :)


Zdjęcia nie są bardzo dobrej jakości, bo są pobrane z mojego Fb (problem z nowym laptopem XD).

Tytuł: Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender
Autor: Laslye Walton
Wydawnictwo: SQN
Ilość stron: 299
Ocena: 9/10
Data wydania: 2 marca 2016 


4 komentarze :

 1. Szczerzę się przyznam bez bicia,że przez cały czas myślałem, że to kolejne romansidło, którego nie polubię. Po tym poście nie mogę się już doczekać kiedy ją przeczytam.Czekam na więcej takich postów z nieprzekonującymi mnie książkami ale ty jednak masz to coś co zachęca do przeczytania. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Milutko :) I ja też myślałam, że to typowe romansidło!:D

   Usuń
 2. Ostatnio głośno o tej książce. Mam na nią coraz większą ochotę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! To dla mnie naprawdę przeogromna motywacja.
Tak, to właśnie dzięki Tobie nadal tu jestem i chcę tworzyć jeszcze więcej <3

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.